Hayat Sigortası Nedir.

Geleceğinizi ve kendinizi garanti altına almak, yaşamınızı daha güvenli bir şekilde idame ettirmek adına sigorta oldukça önemlidir. Hayat sigortası da, kişinin kendisini ve ailesini güvence altına almak adına tercih edilen önemli bir sigorta türüdür.Birçok sigorta şirketinin hayat sigortası hizmeti oldukça yoğun ilgi görüyor ve tercih ediliyor. Peki, hayat sigortası nedir ve tercih edilmesinin altında yatan sebepler nelerdir?

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat sigortası, bir bireyin vefat etmesi durumunda, belirlediği kişilere veya kişinin varislerine belli bir miktar tazminat ödenmesini sağlar. Yani kişi vefat ettiğinde eşine, çocuklarına veya diğer varislerine belirli bir miktarda para ödenerek kendilerini maddi olarak güvence altına almaları sağlanmaktadır.
Sadece vefat durumunda değil, meydana gelebilecek bir kaza ve çalışılmayan günlerin maddi kaybı da yine hayat sigortası kapsamında yer almaktadır. Bu anlamda hayat sigortası hayatınızı kolaylaştıran ve maddi açıdan kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacak önemli bir faktördür.

Yıllık olarak yapılan hayat sigortası, her sigorta şirketinde farklı şekiller ve özelliklerle sunulabilmektedir. Aynı zamanda yıllık hayat sigortası primi ile %5’e kadar vergi indiriminden de yararlanılabilir. Bu yönüyle oldukça avantajlı olan hayat sigortası kişilerin, vefat durumunda yakınlarına maddi avantaj sağlarken, ciddi hastalık geçirmesi veya çalışılmasını engelleyecek kaza durumlarında da kişiye maddi kayıplarının telafi edilmesi adına avantaj sağlamaktadır.

Hayat Sigortası Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Hayat sigortası yaptırmanız durumunda bir takım avantajlar elde edebilirsiniz. Bu avantajlar hayatınızı daha da kolaylaştırdığı gibi size ve sevdiklerinize daha kaliteli şartlar sunmaktadır. İşte hayat sigortası faydaları:

  • Vergi avantajı.
  • Kaza veya hastalık durumunda, sigortalı bireyde fiziksel engeller oluşması ve çalışmasını engellemesi durumunda dahi, maddi yönden eski hayat standardınıza devam etmenize yardımcı olur.
  • Hayat sigortası adeta bir “miras” gibi düşünülebilir.
  • Kişinin vefat etmesi durumunda geride kalan varisleri ekonomik yönden sıkıntı yaşamaz.
  • Primler aylık şekilde ödenebilir ve ekonomik olarak kolay bir biçimde primlerinizi ödersiniz.
  • Hayat sigortası sözleşme kapsamında bir kaza veya hastalık yaşarsanız tedavi ve sağlık giderleriniz hayat sigortası tarafından karşılanır.

Hayat sigortası hem hayatınızda önemli bir güvence, hem de sevdikleriniz adına maddi bir destek olarak mutlaka tercih edilmesi gereken önemli bir etkendir. Uygun ödeme koşulları ile hayat sigortası bireylere yaşayabilecekleri olumsuz durumlarda destek sağlamaktadır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir